środa, 24 sierpnia 2016

#13 Czy słowa "na zawsze" "kocham cię" jeszcze coś dzisiaj znaczą?

Słowa takie jak "na zawsze" czy "kocham Cię" w dzisiejszych czasach tracą swoją wartość. Ludzie używają ich zbyt często, nie wiedząc, co oznaczają. Wiele par po kilku dniach znajomości uważa, że to miłość na lata, że się nie skończy nigdy, przecież wszystko jest  "na zawsze".  Prawda jest taka, że przeważnie takie związki jak szybko się zaczęły, tak też szybko się skończą. To, że obiecujemy komuś wieczną obecność, wcale nie oznacza że tak zostanie. Ludzie znający się zaledwie kilka dni nie wiedzą o sobie praktycznie nic. W tym przypadku nie mówimy tutaj o miłości. Jest to raczej zauroczenie, bo na dobrą sprawę, jak możemy chcieć być z kimś zawsze, jeśli nie wiemy o nim podstawowych rzeczy? W XXI w. według niektórych liczy się tylko dobra zabawa, wszystko "bez zobowiązań". Wielu ludzi nie próbuje szukać prawdziwej miłości , przecież są młodzi to po co jest mieć jedną zaufaną połówkę na dłużej skoro mogą mieć kilka w krótkim czasie, chociaż tak na prawdę bardzo pragną zaznać tego stałego uczucia, ale nie potrafią się do tego przyznać. W wielu przypadkach ludzie patrzą na zawartość czyjegoś portfela, na to czy ma czym jeździć a nie na to co czuje do tej osoby. Rzeczy materialne biorą nad wszystkim górę. Zdarzają się też często zdrady ale jeżeli kogoś na prawdę się kocha to zdrada nie powinna mieć miejsca. "Kocham Cię" traktujemy też w sposób że jeżeli czegoś potrzebujemy od drugiej osoby i ona nam to da, to mówimy że ją kochamy. Ale czy to że ktoś zrobił dla nas jakąś przysługę, to od razu mamy go kochać?  Dlatego w czasach jakich żyjemy te słowa tracą wartość. Wielu z nas rzuca je na wiatr, nie zastanawiając się nad ich znaczeniem, nie zwracają uwagi że tym samym mogą zranić drugą osobę. Jednak trzeba pamiętać też że prawdziwa miłość jeszcze istnieje, a czasem warto na nią poczekać a nie być z kimś bo ktoś się nami zainteresuje :)
Wyraźcie swoje opinie w komentarzu ;)54 komentarze:

 1. Świetny post !
  To prawda że jeśli znasz kogoś krótko to jest to tylko zauroczenie bo nic o tej osobie nie wiesz.
  Wiele osób nie zna znaczenia słowa "kocham" wdzisiejszych czasach.
  Świetne zdjęcia
  Pozdrawiam
  Love-styl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Z jednej strony to świetnie, że żyjemy w takich czasach gdzie medycyna idzie do przodu i pod względem materialnym i fizycznym żyje się coraz lepiej. Jednak patrząc, że każdy człowiek staje się strasznym egoistą jest przerażające.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cięzko jest teraz odróznić te puste 'kocham Cie' od tego prawdziwego ;)
  mogłabyś mi pomóc i poklikac u mnie ? marrstyle.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialny post!
  Zdjęcia śliczne!
  https://lucy-lusia2.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Wypowiadamy słowa, nie zastanawiając się nad nimi. Miłością nazywamy wysłanie serduszka na czacie, prawdziwym pocałunkiem buziaka na czasie, świat się zmienia, ale nie powinniśmy aż tak bardzo zmieniać tego co nas tworzy
  Pozdrawiam,Madda
  blog ->klik

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny post ;) Prawdziwy w 100%.
  Zapraszam do mnie bookmaania.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Mądry post. Dużo w tym prawdy, niestety. :/
  Oby tak dalej ! :* :)

  OdpowiedzUsuń
 8. To prawda. Odnoszę wrażenie, że dawniej nie rzucano tak słów na wiatr. Gdy ktoś z kimś był, to było prawdziwe. Jeśli coś się psuło, to się naprawiało zamiast wymieniać. Moi dziadkowie przeżyli wspólnie prawie 60 lat i zawsze stanowili dla mnie wzór udanego małżeństwa. W dzisiejszych czasach trzeba chyba mieć radar w oczach żeby wypatrzeć "prawdziwych ludzi" ;)
  Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. To prawda. Odnoszę wrażenie, że dawniej nie rzucano tak słów na wiatr. Gdy ktoś z kimś był, to było prawdziwe. Jeśli coś się psuło, to się naprawiało zamiast wymieniać. Moi dziadkowie przeżyli wspólnie prawie 60 lat i zawsze stanowili dla mnie wzór udanego małżeństwa. W dzisiejszych czasach trzeba chyba mieć radar w oczach żeby wypatrzeć "prawdziwych ludzi" ;)
  Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dobrze napisane :) sama przywiązuję do nich dużą wagę i czasami wgl ciężko aby mi przeszły przez gardło :) dopiero gdy byłam pewna co czuję się przełamałam ;D
  piękne stylizacje :) obie ^^

  grlfashion.blogspot.com
  zapraszam :* odwdzięczam się za każda obserwację :*

  OdpowiedzUsuń
 11. Cała prawda! Często spotykam się, że poważne słowa są rzucane na wiatr i ja sama się na tym czasem łapie. Teraz trzeba uważnie słuchać by usłyszeć szczere słowa 'kocham cie, zależy mi na tobie'

  http://by-paolka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Prawda.. Jeśli się mówi wszystkim dookoła, że się ich kocha, to jak powie się jednej osobie to naprawdę, to wychodzi śmiesznie - jakby ta osoba była jedną z wielu, które się kocha w zupełnie inny sposób. I to działa w obie strony :/ Dlatego ja od jakiegoś czasu nie rzucam słów na wiatr i staram się mówić każdemu człowiekowi to, na co sobie zasłużył - a na miłość ciężko zapracować ;) Słowa "Kocham Cię" powinny być wyjątkowe :)

  Pozdrawiam, Ania xx
  Ania Podlecka
  Natchniona Słowami

  OdpowiedzUsuń
 13. Niestety w dzisiejszych czasach miłość tak wygląda. Wszędzie widzimy związki, które zaczynają się w poniedziałek, a kończą w piątek tego samego tygodnia..
  Obserwuję! :) Mój Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 14. Niestety w dzisiejszych czasach miłość tak wygląda. Wszędzie widzimy związki, które zaczynają się w poniedziałek, a kończą w piątek tego samego tygodnia..
  Obserwuję! :) Mój Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo prawdziwy post. W tych czasach nic nie ma znaczenia. A te słowa naprawdę dużo znaczą. Czasami mówi się, że przypadkowo spotkana osoba może być tą odpowiednią dla Nas. Może tak być jeśli dwie strony tego chcą. Ja ze swoim chłopakiem znałam się tydzień, a trwamy w związku już prawie 4 lata. Więc jednak czasem, coś w tym przypadkowym poznaniu się jest. :)
  Świetne zdjęcia i stylizacje. :)
  Pozdrawiam, charmolcia.blogspot.com :*

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgadzam się w 100%... Szkoda, że takich sytuacji jest coraz więcej. No może już taki urok XXI wieku...;(
  Obserwujemy?;) Dajcie znać u mnie
  girl-with-passion.blogspot.com
  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 17. W pełni zgadzam się z tym postem. Sama niestety, albo stety, doświadczyłam na sobie takie sytuacje. Ważne żeby się nie poddawać i żyć dalej ;)

  Zapraszam do siebie: www.my-life-as-skoczi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Niestety teraz dla wielu ludzi wypowiedziane słowa w żadnym stopniu nie mają znaczenia. Super post :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo fajny post. Moim zdaniem chyba słowa na zawsze dla niektórych osób nic nie znaczą tak jak niektóre inne słowa. Ludzie mówią je ale one są puste nic nie znaczące to chyba najbardziej boli. Bardzo ładne zdjęcia :)
  spam2506.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Niestety tak dzisiaj jest. Czasami słowo ,,Kocham Cię'' jest puste bez znaczenia.
  Ładne zdjęcia :)

  http://fasionsstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 21. Masz rację we wszystkim. Teraz na zawsze oznacza na miesciac, a nawet nie . Ludzie mówią kocham cie nie znając dobrze kogoś, później zostawiają tą osobę. Ładne zdjęcia ☺

  OdpowiedzUsuń
 22. Niestety, kiedyś one coś znaczyły, ale teraz w XXI wieku są bez naczenia

  OdpowiedzUsuń
 23. Zgadzam się z Wami ! Super zdjęcia :)
  MÓJ BLOG - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 24. Śliczne z Was dziewczyny. Dlatego ja zawsze wstrzymuję się z takimi słowami i czekam na odpowiedni czas i moment. Na pewność.

  www.turqusowa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Moim zdaniem prawdziwa miłość istnieje :) z moim chłopakiem poznaliśmy sie przypadkowo i jesteśmy razem już ponad 3 lata :) świetny post!

  OdpowiedzUsuń
 26. Dobrze i prawdziwie ujęty temat. Dobrze jest mieć kogos przy sobie, ale nie za wszelką cene. Nalezy mieć przede wszystkim szacunek do siebie i znać swoja wartośc. Ja niestety doświadczyłam zdrady i jets to najgorsze, co może być myślę, dla każdego człowieka. Miłosć jest piękna wtedy, kiedy jest wzajemna, a o to czasem cieżko. POzdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie :) http://this-iss-it.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 27. Mam wrażenie, że teraz słowo "Kocham cię" jest neutralne :/ Świetny post! http://styleofnikki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 28. Dobrze napisany post! Śliczne zdjęcia!
  Ja jeszcze czekam na tą prawdziwą miłość.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Bardzo prawdziwy post. Nie chciałabym się z tym zgodzić, lecz niestety jest to prawdą, że w dzisiejszych czasach nie zwracamy na znaczenie słów i rzucamy je sobie ot tak. Pozdrawiam! /~Claydi
  Nasz blog :) -> KLIK

  OdpowiedzUsuń
 30. Trochę nie na temat, ale obie macie przepiękne włosy! :)

  obserwuję :)
  TEYZZ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 31. Bardzo ładne stylizacje.
  A co do prawdziwej miłości, to moim zdaniem istnieje!
  Obserwuję
  Mój blog- kliknij

  OdpowiedzUsuń
 32. Moim zdaniem prawdziwa miłość zdarza się bardzo rzadko. Warto na nią poczekać a nie pakować się w związki, które potrwają kilka tygodni :)
  Pozdrawiam :*
  velas-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 33. Bardzo fajny post ;)

  www.itsvividnes.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 34. Jedna z nas ostatnio spotyka się z chłopakiem, którego tak na prawdę zna od 2 tyg. Jednak nie jest to coś ,,byle jakiego,, kochają się i to tak na prawdę. Czas znajomości czasem nic nie znaczy :) Są niektóre wyjątki, lecz musimy się z Wami zgodzić. Teraz ludzie za często wymawiają te słowa, a nawet nie wiedzą do końca co mówią. Obiecują, że będą, a potem? Potem co? Znikają i zostajemy odrzuceni. Taka prawda nie da się na to nic zrobić ;) Wasze stylizacje to sztosik ^^ Po prostu MEGA! <3 Te spódniczki ahh ;3 Rewelka :D hehe ^^ Buziaki ;*

  OdpowiedzUsuń
 35. Zgadzam się z tobą w 100%. Znam wiele przypadków gdzie moi znajomi poznali swoją drugą połówkę i zaczęli być ze sobą już pierwszego dnia, a na następny dzień mówili jak bardzo się kochają i ze to jest ten jedyny/ ta jedyna na całe życie po czym minęło trochę czasu i się rozstali. Ludzie naprawdę nie zdają sobie sprawy, że coraz częściej słowa, które kiedyś były bardzo ważne teraz są traktowane właściwie jak nic.
  Śliczne zdjęcia.
  okiem-nastolatki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 36. I really like the outfits!
  Would you like to follow each other? Follow me on Blog and Google+ and I'll follow you back!
  Blog ♡Reckless diary by Anya Dryagina♡
  My ♡Instagram♡

  OdpowiedzUsuń
 37. Dobrze napisane. ;) Ładne zdjęcia. Pozdrawiam i zapraszam:Mój blog-KLIK!
  Moja strona na fb
  Mój instagram

  OdpowiedzUsuń
 38. Mądry, prawdziwy post. Śliczne zdjęcia i stylizacje :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 39. Masz jak najbardziej rację... Piękne zdjęcia :)
  Zapraszam do siebie http://weronika-jaks.blogspot.com/
  I obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 40. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 41. Świetnie napisane! Mega zdjęcia ♥
  Miłego dnia!

  OdpowiedzUsuń
 42. Niestety, taka jest prawda :( Smutna, ale prawda :/
  Świetne zdjęcia, obie jesteście śliczne
  blogerkaphoto.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 43. Świetny post. W 100% prawdziwy. Trzyaj tak dalej. Zdjęcia śliczne.:)
  daffash.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 44. Dobrze napisane. Według mnie nie ma co takich słów rzucać na wiatr :) Dla jednych znaczą mniej, dla innych więcej.
  www.wkrotkichzdaniach.pl - nowy post :)

  OdpowiedzUsuń
 45. Moim zdaniem zależy kto wypowiada te słowa :kocham Cię ". Jeżeli mówi to ktoś komu ufamy i kto nie "rzuca słów na wiatr" to można mu wierzyć i nie tracą na swojej wartości.
  Może wspólna obserwacja ?
  Zapraszam http://natalie-forever.blogspot.com/2016/08/przepis-na-domowe-spa.html

  OdpowiedzUsuń
 46. Bardzo mądry post. Niby to proste zdania, ale dają wiele do myślenia i co chyba najważniejsze - opisują dzisiejsze realia. Może ktoś w końcu przejrzy na oczy czytając ten post? Pozdrawiam Was serdecznie Dziewczyny i liczę na więcej takich postów :)

  https://wrzucnarap.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 47. Świetne zdjęcia, bardzo mądry post!

  OdpowiedzUsuń
 48. Mądre słowa i prawdziwe, poza tym ślicznie wyglądacie :)

  OdpowiedzUsuń
 49. zgadzam się, że teraz ludzie totalnie nadużywają tych słów, przez co tracą one na znaczeniu.
  śliczne zdjęcia!

  http://dalenadaily.com

  OdpowiedzUsuń
 50. Myślę, że na całą sytuację ma ogromny wpływ mediów, ponieważ kreowane jest przekonanie że jak masz kogoś i jesteście taką słodką parą z obrazka to całe wasze życie jest szczęśliwe. Tym sposobem ludzie gonią za miłością nie widzą że czasami nie ma to żadnego sensu :/
  Zapraszam na --> Mój Blog

  OdpowiedzUsuń
 51. Świetna stylizacja :D Dziewczyny chciałabym żebyście dawali mi posty na priv tak to ja sobie przeczytam na spokojnie na telefonie. Ale powiem wam że te są najlepszą słowa które są najważniejsze naszym życiu i szczerze dobrze że was mamy :D <3 Rozumiecie czy nie za bardzo ?

  OdpowiedzUsuń
 52. Masz rację, dziś wiele osób rzuca słowa na wiatr, wręcz z premedytacją wykorzystuje drugą osobą, jej wrażliwość i uczciwość. Przez to coraz mniej romantyków, bo w dzisiejszych czasach jest im trudno. Takie osoby zapraszam do siebie, gdzie uczę, jak chronić się przed manipulacją innych :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za każdy komentarz!

Copyright © 2016 Ruude Girls , Blogger